T-34/76 wnętrze

Było - jest

  • t-34
  • t-34
  • t-34
  • t-34
  • t-34
  • t-34


Zobacz cały projekt - T 34/76


Przyszedł czas na publikację materiału o naszych pracach przy ostatnim ciężkim obiekcie z kolekcji Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej.

Czołg T-34/67 wyprodukowany w 1943 roku (data produkcji wybita jest na armacie) w Fabryce nr. 183 w Niżnym Tagile, o czym świadczą ślady po trzech wąskich zawiasach na tylnej płycie pancernej, 8 śrub bocznych, mocujących tylną płytę pancerną (a nie 10 jak w pozostałych fabrykach) oraz charakterystyczny dla tej fabryki rodzaj spawu łączącego przednią płytę pancerną kadłuba z bocznymi.

Pojazd ten jest unikatem w krajowych zbiorach za sprawą dodatkowego opancerzenia wykonanego na przedniej płycie kadłuba. Najprawdopodobniej jest to dzieło frontowych warsztatów remontowych. Boczna prawa płyta kadłuba nosi ślad naprawy, co świadczy iż pojazd mógł zostać uszkodzony podczas walki.

Podobnie jak w przypadku ISU-122 zanim pojazd otrzyma wierzchnie warstwy lakierów minie jeszcze trochę czasu. W środku eksponatu jest dużo elementów zniszczonych przez korozję, oraz specjalistę, który nie wiadomo kiedy, zaspawał w czołgu dosłownie wszystko co mogło być odkręcone.

W realizacji naszych projektów wspierają nas:

Firma Carsystem Wschod oddział Legionowo ul. Kopernika 4a dostawca farb i lakierów.


Firma MIREX Mirosław Gronert Kolska 2 62-604 Kościelec dostawca materiałów do piaskowania.Serdecznie dziękujemy za podanie bardzo pomocnych dłoni i zrozumienie dla naszych działań związanych z zabytkami techniki.Wspieraj nas - przekaż darowiznę!

To dzięki Waszym wpłatą możemy zabezpieczać historię - na lata.

mBank: 77 1140 2004 0000 3302 7950 5009

Możesz też zamówić oprowadzenie po eksponatach - jesteśmy do dyspozycji: kontakt@promilitaris.pl