... bo każda pomoc jest ważna ...

Jako Wolontariusze aktywnie wspieramy Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej.
Wolontariat, to fantastyczna przygoda polegająca na poznawanie hstorii i obcowanie z techniką wojskową.
Nasz czas dzielimy pomiędzy remonty sprzętu, prace konserwatorskie. Wspieramy również spotkania i imprezy organizowane przez muzeum.
Jeśli jesteś osobą pełnoletnią i nie boisz się ubrudzić sobie rąk - przyłącz się do nas!

KOGO POTRZEBUJEMY?
Odpowiedź jest prosta: Każdy znajdzie dla siebie zajęcie.
Jako wolontariusz można realizować się na wielu płaszczyznach, nie tylko malując czy wykonując prace manualne. Wolontariat to także fascynujące śledzenie historii, szukanie i opracowywanie wiedzy technicznej potrzebnej do naszych prac.
Nie ukrywamy, że renowacja techniki wojskowej, to głównie praca przy sprzęcie. Zapraszamy osoby które wiedzą co to pilnik, młotek i szczotka druciana. Szczególnie porządane są osoby z wiedzą fachową: dawni technicy pracujący na sprzęcie, mechnicy, elektrycy czy osoby z wiedzą elektroniczną.
Ale jeśli nie miałeś nigdy doczynienia z pracami mechanicznymi a chciałbys spróbować nie bój się. Dzięki nam możesz spróbować swoich sił i nauczyć prac mechanicznych.
Wiek oczywiście nie ma znaczenia, choć ci młodsi ze względów bezpieczeństwa nie będą mogli wykonywać części prac.

Zapraszamy napisz: info@promilitaris.pl

Możesz przekazać darowiznę - wszystkie pozyskane środki przeznaczamy na cele statutowe!

mBank: 16 1140 2004 0000 3802 7764 2880

Aktualnie nasze wsparcie kierujemy na dwa projekty:

ISU-122 - największy niszczyciel czołgów po wschodniej stronie frontu. Celem projektu jest doprowadzenie pojazdu do stanu jezdnego.


PP Mi-2 "Plansza" - urządzenie treningowe, służące do zapoznania się z architekturą kabiny, oraz procedurami awaryjnymi dla śmigłowca Mi-2.
Nasz plan zakłada nie tylko przywrócenie pierwotnego wyglądu z zastosowaniem identycznych technologii, ale także pełną sprawność techniczną urządzenia.Masz pytanie - zapraszamy napisz do nas: info@promilitaris.pl

Historia trwa! Również dzięki Twojemu wsparciu!

mBank: 16 1140 2004 0000 3802 7764 2880